NASZA SZKOŁA W SZLACHETNEJ PACZCE 2016

            Rozpoczęła się XVI edycja „Szlachetnej Paczki” – ogólnopolskiego projektu pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, realizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna i ks. Jacka Stryczka z Krakowa. Do tej pory przez cztery lata jako szkoła i środowisko lokalne pomogliśmy 4 rodzinom z Międzyrzeca Podlaskicego i okolic.

            Zwracamy się z prośbą o udział wszystkich zainteresowanych w tegorocznej Szlachetnej Paczce, w której przygotowujemy paczkę dla rodziny, gdzie jest czworo dzieci, w tym jedno z niepełnosprawnością wrodzoną. Dla rodziny przygotowana jest lista podstawowych potrzeb, listę tę zamieszczamy poniżej.

            Zbieramy: żywność trwałą np.: cukier, kawa, olej, mąka, warzywa w puszkach, herbata w torebkach, płatki czekoladowe, majonez, ketchup; środki czystości i artykuły higieniczne np.: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, papier toaletowy, podpaski bella, płyn do płukania, płyn do prania, wkładki higieniczne; materiały szkolne np.: zeszyty, papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, papier ksero, pendrive; wyposażenie mieszkania np.: poduszka, śpiwór. Rodzina nieśmialo prosi o tonę węgla. Najbardziej potrzebne są jednak: żywność, środki czystości i śpiwór.

Kontakt i informacje – członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

i opiekunowie: Dorota Charczuk, Beata Pawłowska, Marta Sawczuk

Szczególne upominki:

            Michaś prosi o dinozaura, Amelka - menażki harcerskie, Kinga - rękawki siatkarskie Asicsa - rozmiar M czarne, Julia - lakier do paznokci hybrydowy różowy. Dla rodziców największym prezentem będą upominki dla dzieci. Rodzice proszą o coś drobnego: perfumy, przybory do golenia.

Są to bardziej propozycje, mogą być niespodzianki.

Termin składania rzeczy - 9 grudzień,

paczka zostanie zawieziona do magazynu w Międzyrzecu Podlaskim.